• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Oto Çekici

Ankara Araç Çekici

Oto çekici hareket durumunda olmayan bir yerden başka bir yere araç taşıma işlemi yapar. Kaza yapmış ya da arıza yapmış araçlar için yardım amaçlıdır. Bu araçlar özel bir çalışma mekanizmasına sahiptir. Elektrikli çekmece hidrolik sistemle çalışırlar. Kasa sistemleri de farklılık gösterir. Kayar kasalı çekiciler, sabit kasalı çekiciler vev son olarak ahtapot çekiciler olarak çeşitleri vardırç Bu çekiciler arasından çekilecek özelliğine göre tercihte bulunulabilir.

Oto Çekici Hangi Durumlarda Kullanılır

Trafik yoğunluğu şehirlerin en büyük sorunlarından biri. Trafikteki araçalrın çokluğu kazalarında artmasında etkili oldu. Bu durum çekici hizmetinin de ihtiyaç haline gelmesini sağladı. Çünkü çekiciler sayesinde kaza yerlerinden ya da arıza yapan araçlar hemen alınıp gerekli yerlere taşınır. Böylece trafikte aksama  olmaz. Ancak kaza ve arıza durumları dışında da çekicilerle görevliler tarafından aracınızı  alabilir. Yaya kaldırımlarına ve yaya geçit yerlerine aracınızı park ederseniz aracınız çekilir. Toplu taşıma , taksi, Dolmuş gibi araçların durak noktalarına araç park ederseniz aracınız çekilir. Kamu kurumları ,hastanelerin önü ne garj önlerine park ederseniz aracınız çekici tarafından çekilir. Çünkü bu noktalara yapılan parklarda aksaklıklara sebebiyet verebilir. Tünel giriş çıkışlarına, köprü giriş yerlerine ve kavşak bölgelerine park edilen araçlar çekilir. Çünkü burada da kazalara neden olabilir. Ayrıva engelliler için ayrılmış alanlara park edilen araçlar da yine çekiciler tarafından çekilir.  Bütün yerlerde park edilmez levhası olan yerlere park edilen araçlarda çekilir.

ÇEŞİTLERİ

Çatallı çekici, araç yolun ve aracın uygunluğuna göre istenieln yönden  çekiciye yüklenir. Kablolu kumandası ile de yönetilebilir. Tepeden çekici, ahtapot çekici olarak da adlandırılır. Trafik polisleri genellikle bu araç çekici sistemini kullanır. Arka tarafında bulunan çift tekerlek çekici ile iki araç birlikte taşınabilir. Arıca çekici işlemi yapılırken araç kapılarının açılmasına ihtiyaç olmaz.  Vinçli kayar çekici, araç hareket edebilecek durumdaysa kayar platformla, hareket edemiyorsa  çekicideki vinç  ile yüklenir. Yine bu çekici türünde de iki araç birden taşınabilir.  Oto transfer cekici, çekicideki hidrolik makaralı vinç ile araç  çekilerek damperli platforma yerleştirilir.

Oto Çekici

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03